KRYNICA I OKOLICE

1
1
1
 
 

KRYNICA LATEM

Krynica-Zdrój to miasto w województwie małopolskim. Obok Ciechocinka, jedno z miast należących do "pereł polskich uzdrowisk". Do 31 grudnia 2001 roku znane jako Krynica.

Jako uzdrowisko, Krynica-Zdrój funkcjonuje na bazie wód mineralnych, mających wpływ na wiele przypadłości, m.in. na: nadkwaśny nieżyt żołądka, chorobę wrzodową, przewlekłe stany zapalne pęcherzyka, wątroby i dróg żółciowych, cukrzycę. Wysoko mineralizowana woda krynicka łagodzi również przykre objawy nadużycia alkoholu.

Krynica-Zdrój, jak wiele innych okolicznych miejscowości, oferuje swym gościom bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną.

 


1
1

 

Korzystne warunki znajdą tu również wędkarze, a okoliczne lasy to raj dla grzybiarzy, miejscowe szlaki piesze i rowerowe to atrakcja nie tylko dla sportowców ale również dla pragnących zwiedzać okolicę podziwiając piękno dzikiej przyrody.

Dla spragnionych wrażeń przygotowano atrakcje parku linowego, spływów kajakowych, a zimą skutery śnieżne i psie zaprzęgi. Dla osób w każdym wieku działa Hala lodowa ze ślizgawkami.

 

Zapraszamy!

 

 
 
 

KRYNICA ZIMĄ

Zapraszamy miłośników zimowego szaleństwa do spędzenia wypoczynku w Krynicy. Łagodne zbocza górskie stanowią doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego.

Krynica Zdrój to region z wielkimi tradycjami sportów zimowych. Obecnie to jeden z najnowocześniejszych i największych kurortów narciarskich w Polsce z Jaworzyną Krynicką w roli głównej. Obok pasma Jaworzyny prężnie narciarsko rozwija się także Wierchomla i powstała w 2008 r. stacja narciarska "Dwie doliny".

Krynica-Zdrój, Tylicz i okolice z każdym rokiem rozwijają co raz bardziej bazę narciarstwa biegowego. Zapraszamy wszystkich miłośników biegów narciarskich na piękne i profesjonalnie przygotowane trasy biegowe.

 


1

 

Oferta całej stacji Dwie Doliny wynosi 15 kilometrów tras i 10 wyciągów, a łączna przepustowość ośrodka wynosi 14 tysięcy osób na godzinę. Przed tym sezonem stacja zakupiła jeszcze jeden ratrak i kilka skuterów śnieżnych. Podniesiono także komfort korzystania z karnetów – karnety godzinowe odmierzają czas precyzyjnie – zapłacimy tylko za to, co przejeździmy.

Po dniu spędzonym na stoku zapraszamy do odwiedzenia miejskiego lodowiska w Muszynie . Lodowisko jest obiektem oświetlonym, dostępnym dla temperatur do plus 10 stopni. Wielkość tafli 20 x 40 metrów gwarantuje wystarczająco dużo miejsca dla każdego.